Історія

phoca_thumb_l_img_7827_16_01_2015Засновником монастиря вважається прп. Нікола Святоша, князь Чернігівський. У ХІІ ст. татари спалили храм разом з людьми. У 1917 р. повторно спалили храм, а ченців відправили на Соловки на каторжні роботи. У 1940 р. ченців повторно відправили на Соловки, а храм знову спалили. З 80-х рр. храм став відновлюватися, поновилося чернече життя.

У 1980рр. в Княжичах почалося облаштування чоловічого монастиря, на стику XX-XXI ст. в ньому побудований кам’яний Преображенський храм. Його вінчають 5 куполів і дзвіниця над головним входом. Архітектура храму наслідує стилю українського бароко, але при цьому будівля не поштукатурена зовні, а пишний декор фасадів і барабанів куполів виконаний цегляною кладкою білого і яскраво-рожевого кольорів. У 1-му 10-річчі XXI ст. в обителі споруджено 2-поверховий братський корпус з теплою церквою (будівництво розпочато в 2003 г.).
phoca_thumb_l_img_7808_16_01_2015